20.01 – Proběhla u nás kontrola z HZS Znojmo. Vše proběhlo k maximální spokojenosti a dokonce jsme byli přeřazeni z páté do čtvrté skupiny v IZS.

25 – 26.01 – Oprava PS 12: Takové spíše udržovací práce.

19.02 – 02.03 – Zdárně jsme dokončili technickou prohlídku na hasičské Avii. Vyměnili jsme dvě přední pneu cca. 7600 Kč cena prohlídky a oprav se dostala na rovných 5000 Kč.

05.05 – Řekli by jsme, že tento rok to bude asi naše nejhorší bilance za celou naší kariéru. Měli jsme teprve druhý trénink a ještě ani jednou tam kluci pořádně nedoběhli. Sestava pro tento rok – Pavel, Hanyk – koš, Josef – savice, Robin – stroj, Honza – béčka, Roman – rozdělovač, Lukáš, Tomáš, Milan, Radek – brka.

08.05 – Soutěž  Havraníky: první putovní pohár který jsme vyhráli byl právě tento a podařilo se nám ho obhájit již třikrát po sobě. Letos jsme počítali s tím, že už si ho zpátky nepovezeme, ale osud chtěl trochu jinak a tak jsme byli opravdu rádi, že se nám ten pohár podařilo odvézt i po čtvrté.

21.05 – Soutěž Tasovice – okrsek : jely jsme jako klasicky každý rok na PS 12, což pro nás nebyl žádný problém, ale Hodonice se vytáhli a dali úplně stejný čas tak jsme se na druhý útok museli trochu víc snažit a na čas 22,3 opravdu už neměli.

22.05 – Soutěž Dolní Dubňany: spíš to byla jen jako taková tréninková soutěž, ale bohužel pro nás až čtvrté místo.

22.05 – Soutěž Šaratice: startovali jsme pod číslem 13 a možná i proto, jsme taky dopadli tak drasticky. V celé soutěži, druhém nejlepším výstřiku ( 16,70) aby jsme nastříkali až 40,35 tak to byl opravdu úspěch". Škoda.

28.05 – Soutěž Hodonice: chtěli jsme jet do Jezeřan, ale bohužel jsme neměly celý tým, tak jsme jely jen do Hodonic, ale docela úspěšně čas 19,60 na silné hadice bylo docela potěšující.

04.06 – Soutěž Petrovice L: Letošní první ligová soutěž nám vynesla skvělé první místo z čehož jsme měli opravdu velkou radost. Čas 18,43 nás mile překvapil a i spíše zaskočil, protože udělat hned na první soutěži náš nový osobní rekord a rekord vůbec všech ligových časů, byla docela dobrá rána pro naše soupeře.

11.06 – Soutěž Černín Obvod: Chtěli jsme první místo a to čistý postup. Šli jsme po dlouhé době na náš starý zadek, takže vyložená pohodička. Po prvním kole jsme byli sice druzí, ale druhý útok to vše smazal, čas 21,14 na silné hadice.

11.06 – Soutěž Trstěnice L : Druhá soutěž v jeden den byla naše smrt.

18.06 – Soutěž Břežany L : Třetí ligová soutěž se nám docela povedla a první místo nám dalo opět šanci bojovat o první příčku v okresní lize.

25.06 – Soutěž Božice Okresní kolo : Chtěli jsme postup do Kraje, ale bohužel. Neměli jsme kompletní tým a tak byl útok až druhé místo a štafety krásné třetí. Celkově to ale vyneslo jen čtvrté místo.

29.06 – Námětové cvičení Tasovice: Zúčastnilo se osm jednotek sboru dobrovolných hasičů. Cvičení proběhlo s menšími nedostatky na výbornou. Nepochopíme ale, jak  se Hnanicím mohlo povést, že přijeli o minutu rychleji než-li my, zvládli to za dvanáct minut. Holt, někdy se to sezení na stanici vyplácí :-)

30.06 – Časomíra: Museli jsme ji trochu doladit podle našich představ a udělat na displej stojan.

05.07 – Soutěž Chvalovice L: Byla pořadatelsky skvěle zvládnuta. Škoda jen toho vytrvalého deště a našeho bohužel druhého místa čas 19,65.

09.07 – Soutěž Hostěradice noc: Pro naši časomíru to byla noční premiéra a byla to opravdu pastva pro oči, škoda jen že naše oči skončili až na třetím místě. Čas 19,65.

16.07 – Soutěž Miroslav L: Den před soutěží nám prasklo těsnění pod hlavou, takže (sborka – rozborka) dělali jsme to až do jedné do rána těsnění a ráno v sedm jsme jeli na soutěž. Pavlík nenasadil koš, dostali jsme ( N ) a mohli jsme jet domů. Šlo to opravdu rychle. :-()

27 – 28. 07 – Brigáda pro A.G.D Vrbovec: Již pár let děláme pro A G D brigádně sběr a odvoz balíkové slámy, ani letošní rok to tedy nebyla žádná vyjímka. Odvezli jsme deset vozů, to je cca. +/- 1800 balíků slámy.

13.08 – Soutěž Loděnice L: Bylo více než jasné, že na této soutěži budou padat krásné časy, ale že to bude od Jezeřan (18,57) předpokládal jen málo kdo. Měli jsme i trochu přeházenou sestavu, takže jsme šli více méně na jistotu a s časem 19,47 to bylo jen na čtvrté místo. Udělali jsme se vlastně našim Béčkem. Hostěradicím jsme totiž půjčili dva kluky.   ​​​​​​

20.08 – Soutěž Stošíkovice: Pro nás zbylo opět až čtvrté místo.

27.08 – Soutěž Medlice L: Po Miroslavi to byl náš další excelentní „výkon“! První, kluci nedoběhli, takže to bylo bez času a ve druhém béčko chytlo Honzu a se zaškrcenou rukou to s ním seklo o zem, takže úplně super 2x N.

03.09 – Soutěž Tulešice L: Kvůli špatným podmínkách na jejich hřišti se soutěž konala v Čermákovicích a na ten terén fakt dlouho nezapomeneme. Kopec jako blázen, kameny, hlína. Jediné pozitivní byl docela slušný výběh od základny jinak taky konečně po dlouhé době jsme si sáhli na pohár. Třetí místo 22,05.

03.09 – Soutěž Telč: Druhá soutěž v jeden den je docela náročná záležitost, ale tuhle podívanou si rozhodně nemůžeme nechat ujít. Je to docela nářez dívat se a hlavně být v jednom startovním poli s elitou extraligy. Startovali jsme až z 50 pozice a čas 21,15 nás také nějak nenadchl, takže to bylo pouze 29 místo, ale zaplať pánbůh za něj.

24.09 – Soutěž Hostěradice L: Poslední ligová soutěž v roce 05. Je to možná paradox, ale s jednou jedinou výjimkou v Břežanech jsme vyhráli pouze první a poslední soutěž, protože jsme dali dvě krásné osmnáctky s celkem čtyř dosažených v lize. Složili jsme i Super team na zkoušku výkonu. Na naši vodu Pavel, Josef, Robin, Vlasta Trstěnice – Bečka, Roman Rozdělovač, Lukáš a jeden z Trstěnic proudy. Skvělý koš 3,65 pěkná voda 7,62 rozdělovač 11,94 a výstřiky 16,79. Byla to opravdu krásná podívaná, i když bohužel kluci nesrazili tak rychle. Náš výkon 18,93 a sladké první místo, škoda ,že v lize až třetí.

28.10 – Poslední rozloučení Malár Josef Dyjákovičky:

19.11 – Tradiční Chvalovické hody: Jako hasiči děláme různé akce a patří mezi ně i pořádání krojovaných Kateřinských hodů. Obecní úřad nechal zvětšit obecní sál, což musíme pochválit, že v dobré víře, protože hned první hody měli velkou návštěvnost.

22.11 – Poslední rozloučení Vaněk Jan Chvalovice: Neuběhl ani měsíc a měli jsme to tu opět a pro některé z nás i blíže než se zdálo. Pro některé kamarád, bratr pro jiné manžel, otec, dědeček. :-(

02.12 – Úklid hasičárny a drobné opravy. Opravili jsme PS sport, připravili PS 12 na zimu, to samé potkalo i Avii a úklid neminul i celou hasičku. Letos jsme najezdili 1465 km. PS 12 je bez vody, PS sport má fridex na -22°c a Avie je na – 30°c

05.12 – Čerti: Obecní úřad za naší silné podpory organizoval čerty.

30.12 – Zásah na Excalibur city: Asi v 21.15 začalo hořet ve vietnamské tržnici. Tamní ochranka vola HZS Znojmo. Přijeli jsme jako druzí asi v 21.50 byli jsme plně k dispozici HZS Znojmo. Bylo nutno udělat kyvadlovou dopravu vody z Chvalovice skrze velmi slabý tlak vody v místním řadu. Po ukončení zásahu ve 23.45 a odjezdu složek HZS Znojmo jsme setrvali na místě události až do 08.00 hod.

31.12 – Závěr roku 2005: Přejeme všem a hlavně naší organizaci hodně štěstí do dalších let.